Warszawa Okęcie WAW

Źródlo danych i mapy: radarbox24.com 

Okęcie Odloty i Przyloty Okęcie

Lotnisko Okęcie im. Chopina to największe lotnisko w Polsce zarówno, jeśli chodzi o pasażerów jak i trasy oraz linie lotnicze. Położone jest ono, jak sama nazwa wskazuje, na Warszawskim Okęciu, w południowo-zachodniej stronie około 8 km od miasta. Swoją nazwę zawdzięcza niesamowitemu polskiemu pianiście, Fryderykowi Chopinowi. Nazwa ta została oficjalnie zmieniona w 2010 roku. Sprawdź przyloty Okęcie odloty w tabeli oraz samoloty na radarze flightradar24. Lotnisko obsługuje loty pasażerskie, czarterowe oraz cargo.

Lotnisko Warszawa Okęcie im. Chopina WAW

Lotnisko Okęcie położone jest na warszawskiej dzielnicy Włochy w południowo zachodniej części miasta. Na lotnisko Okęcie możemy dostać się Samochodem, Taskówką, transportem miejskimi oraz pociągami. Możemy również wynająć samochód bezpośrednio na lotnisku.

Z lotniska mamy 4 linie autobusowe z numerami 175,188,148 oraz 331, które prowadzą między innymi na dworzec centralny, Ursynów czy Pragę. Z miasta lub do miasta możemy również dostać się pociągiem szybkiej kolei miejskiej SKM S2/S3 oraz pociągami Kolei Mazowieckich. Koszt dojazdu środkami transportu miejskiego wynosi od 3,5zł. Przejazd trwa zazwyczaj średnio około 20 Minut. Samochodem do centrum mamy około 8 Kilometrów. Koszt taksówki powinien wynosić nas około 25zł. Jest również możliwość zaparkowania samochodu na parkingu przy lotnisku. Za miejsce zapłacimy 10zł za godzinę. Aby zaoszczędzić sobie kosztów parkingu zachęcamy do patrzenia na tabelę przyloty Okęcie oraz Okęcie odloty oraz sprawdzania radaru lotów, aby uniknąć opóźnień samolotów.

Przyloty i Odloty

Samoloty z Okęcia latają w różne strony co można zobaczyć w tabeli przyloty Okęcie. Najwięcej połączeń ma tutaj oczywiście polska linia lotnicza LOT, która oferuje trasy w ponad 80 destynacji. Również takie linie lotnicze takie jak WizzAir lub EasyJet oferują wiele celów. Liniami innych państw, takimi jak Aeroflot lub AirFrance, dolecimy najczęściej do stolicy, czyli Mokswy lub Paryża.

Jeśli czekamy na naszego znajomego możemy śledzić jego samolot na mapie u góry lub sprawdzić czy jego lot się nie spóźnia. Tabela lotów pokazuje zarówno przyloty Okęcie jak i odloty Okęcie.