Śledzenie Lotów


Sprawdź instrukcje obsługi śledzenia lotów na dole!​

 

Źródlo danych i mapy: radarbox24.com

 


Instrukcja obsługi śledzenia lotów !

 

Śledzenie lotów za darmo dla każdego!

Chcesz śledzić loty swoich bliskich i znajomych? A może dowiedzieć się dokąd leci maszyna przelatująca ci właśnie nad głową? W dzisiejszych czasach to nie problem! Śledzenie lotów przez internet stało się prostsze jak nigdy wcześniej! Do tego można korzystać z tego bez specjalistycznego sprzętu i gdzie się tylko chce. Wystarczy być połączonym z internetem przez swój komputer, laptop, tablet czy smartfon.

Jak śledzić lot ?

To bardzo proste. Na naszej stronie można znaleźć 2 typy radarów lotu. Jeden z nich to Flightradar24, a drugi to Casperflights. Obydwa obsługuje się w podobny sposób. Jeśli chcemy śledzić konkretny lot wystarczy wpisać jego numer w pole wyszukiwania i już zostajemy automatycznie nakierowani na wybrany lot.

Jeśli jeszcze szukamy lotu lub po prostu robimy to dla zabawy, możemy przybliżyć sobie maksymalnie jedno z lotnisk, na przykład to w Londynie, i kliknąć na ikonęktóregoś z samolotów. Po wybraniu lotu po lewej stronie otworzy nam się okienko z ważnymi informacjami, a na mapie zaznaczona będzie trasa. W okienku informacyjnym znajdziemy wszelkie dane samolotu, miejsce oraz czas jego startu oraz lądowania, prędkość z jaką się porusza jak i numer lotu. Wystarczy teraz oddalić mapę aby zauważyć jaką trasą od startu do lądowania leci samolot. Mapa jest aktualizowana co parę sekund, więc śledzenie lotów odbywa się praktycznie na żywo.
Śledzenie LotówŚledzenie lotów jest bardzo praktyczne i nie wymaga dużego wkładu od użytkownika. Wystarczy wejść na stronę, znaleźć lot i już można zacząć zabawę. Oczywiście do śledzenia lotów na żywo wymagane jest połączenie z internetem i laptop lub smartfon. Można to robić w każdym miejscu na ziemi bez żadnego wysiłku przy pomocy przeglądarki internetowej, jak to się dzieje w tym przypadku. Można też ściągnąć także darmową aplikacje na swojego smartfona czy tableta i cieszyć się radarem samolotów na swoim mobilnym urządzeniu. Śledzenie lotów jest łatwe a sprawia na prawdę wiele frajdy!

 

Dla kogo jest śledzenie lotow samolotow

Śledzenie lotów samolotów to bardzo praktyczna i przydatna aplikacja, która przydaje się wielu rożnym grupom ludzi. Szczególnie jeśli martwimy się o naszych przyjaciół, którzy właśnie podróżują samolotem. Radary lotów aktualizują swoje dane na mapie co parędziesiąt sekund, także śledzenie lotów samolotów odbywa się praktycznie na żywo. Wiele małych i dużych firm, które wysyłają swoich pracowników na spotkanie biznesowe także używa podobnego typu narzędzi. Pomaga im to określić, czy ich pracownik dotrze na miejsce na czas. Śledzenie lotów samolotów bardzo dokładnie określa czas lądowania. Przez to można oszacować wszelkie niedogodności i wyeliminować spóźnienia. Jednak najczęściej śledzenie lotów samolotów wykorzystywane jest do celów rozrywkowych. Wiele ludzi lubi sobie poklikać w loty po prostu tak, aby zobaczyć skąd i dokąd lecą. Ci który pasjonują się lotnictwem i samolotami, używają tej aplikacji w celach informacyjnych.

24 godziny w 15 sekund na radarze lotów !

Jak działa śledzenie lotów samolotów

Do standardowego wyposażenia samolotu nie należy tylko czarna skrzynka czy żyroskop. Samoloty nafaszerowane są wielką ilością odbiorników, nadajników oraz sensorów. Aby umożliwić bezpieczny lot jest to niestety niezbędny proceder. Śledzenie lotów samolotów jest możliwe dzięki nadajnikowi typu ADS-D. W taki sensor wyposażony jest prawie każdy samolot, szczególnie pasażerskie. Sygnały nadawane są na skalę publiczną i mogą być odbierane przez każdego kto posiada odbiornik. Takim trafem można umieszczać samoloty na mapie, które udostępniają swój sygnał z nadajnika ADS. Śledzenie lotów jest dzisiaj standardowym narzędziem i może zostać użyte przez każdego kto ma połączenie z internetem.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 votes, average: 4,11 out of 5)

Loading...

Śledzenie lotów samolotów przez internet

Śledzenie lotów samolotów jest dzisiaj dostępne dla każdego, na żywo i za damo. To niezbędna aplikacja dla ludzi, którzy interesują się samolotami lub bardzo często podróżują. Nie potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt. Wystarczy laptop, tablet lub smartfon z połączeniem internetowym. Śledzenie lotów samolotów jest bardzo proste w obsłudze i praktycznie każdy może sobie z tym poradzić.