Radar Samolotów

Sprawdź instrukcje obsługi radaru samolotów na dole!

Źródlo danych i mapy: radarbox24.com

Radar samolotów - Instrukcja obsługi:

Ruch lotniczy coraz bardziej popularny

Radar samolotów nie jest nowością, szczególnie wśród pilotów oraz kierujących ruchem lotniczym w wieżach. Z tego względu iż sygnały wysyłane przez samoloty stały się publiczne, zaczęto udostępniać dane w internecie.

Samoloty w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej popularne. Jest to najbezpieczniejszy oraz najszybszy środek komunikacji. Radar samolotów rejestruje coraz więcej samolotów, na przykład coraz częstsze loty z warszawy do dubaju. Wielu polaków woli spędzić wakacje za granicą, niż w kraju, szczególnie jeśli są one tańsze. Kraje utrzymujące się z turystyki oferują znacznie tańsze hotele, a lot samolotem, na przykład z Krakowa, jest czasami tańszy niż jazda samochodem nad polskie morze.

Radar samolotów jako praktyczna aplikacja

Radar samolotów staje się coraz bardziej popularny wśród ludzi latających samolotami. Wielu ludzi uwielbia sprawdzać trasę lotu, samolotem którym lecieli lub będą lecieć. Niektóry sprawdzają także loty rodziny oraz bliskich znajomych. Aby znaleźć konkretny lot, wystarczy jedynie wpisać jego numer i od razu zostaniemy nakierowani na wybrany lot. Jeśli widzimy samolot, którym lecą nasi znajomi, wysyła on dane do odbiornika. Nie musimy się więc o nich martwić, bo są bezpieczni. Możemy również odebrać naszych znajomych punktualnie z lotniska. Radar samolotów dokładnie wskazuje czas lądowania, razem ze wszystkimi opóźnieniami.

Jak działa radar samolotów ?

Radar samolotów i jego funkcje są dziecinnie proste! Jeśli chcesz śledzić konkretny lot wpisz po prostu jego numer w okno wyszukiwania. Można też kliknąć na przypadkowy samolot i po prostu zobaczyć gdzie leci. Wystarczy przybliżyć sobie jedno z lotnisk lub na przykład wyszukać swoją miejscowość na mapie aby zobaczyć jakie samoloty nad nią właśnie przelatują. Po lewej stronie w oknie informacji uzyskasz wszystkie dane o samolocie, czas oraz miejsce startu i lądowania oraz numer lotu. Radar samolotów pokazuje nawet opóźnienia. Na mapie zostanie zaznaczona trasa którą leci samolot, od samego startu aż do miejsca lądowania. Wszystko czego potrzebujesz do śledzenia lotów to twój laptop lub smartfon z internetem!

Jakie korzyści przynosi radar samolotów ?

Radar samolotów daje nam wiele korzyści, zaczynając od rozrywkowych po te bardziej praktyczne. Po pierwsze nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu do obsługiwania tego narzędzia. Jeśli jesteśmy wyposażeni w laptopa, tableta lub smartfon i mamy połączenie z internetem, możemy śmiało używać Flightradar24 do woli i to za darmo!

Większości ludzi tego typu aplikacje służą po prostu jako zabawa. Klikając na lot możemy dowiedzieć się wielu cennych rzeczy. Na przykład skąd lub dokąd leci, z jaką prędkością, a nawet możemy poznać jego model i zobaczyć jak wygląda na zdjęciu. Jednakże największą frajdę którą daje radar samolotów jest śledzenie trasy lotu. Nawet jeśli widzimy samolot, który przelatuje nad naszymi głowami, możemy go z łatwością wyszukać przybliżając naszą lokalizacje na mapie i w niego klikając. W ten sposób możemy zdobyć wszelkie informacje na temat lotów, które przelatują nad naszą lokalizacją.
radar samolotów
Radar samolotów nie tylko służy do zabawy. Jak już wyżej zostało wspomniane jest do idealna aplikacja do wyliczeń kosztów i czasu podróży, szczególnie tych krótkich. Radar pokazuje także opóźnienia lotu.

Jest wiele powodów dlaczego samoloty wylatują z delikatym opóźnieniem. Często zdarza się tak, że samolot musi czekać na inny samolot, lub po prostu nie może ruszyć ze względów technicznych. Zdarza się nawet, że spóźniony samolot nadrabia swoje straty w powietrzu. Radar samolotów idealnie pokazuje czas lądowania danego samolotu. Także jeśli chcesz odebrać swoich znajomych lub rodzinę z lotniska, możesz sprawdzić o której wyląduje ich samolot by zaoszczędzić sobie czekania na lotnisku.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,84 out of 5)

Loading…