Fly radar


Sprawdź instrukcje obsługi fly radar na dole!​

 

Źródlo danych i mapy: radarbox24.com


Instrukcja obsługi fly radar !


Fly radar – prosta ale praktyczna aplikacja

Samoloty stają się coraz ważniejszym środkiem transportu w naszych czasach. Czym by były wakacje w ciepłych krajach jak na przykład Turcja, Egipt czy Tunezja, gdzie bilety są tanie a pogoda dopisuje. Jednak nieważne czy kilku godzinne przeloty biznesowe miedzy miastami czy długie loty przez ocean lub do Azji. Nie ma szybszego, bezpieczniejszego, tańszego i wygodniejszego środka lokomocji niż samolot. Szczególnie gdy chcemy polecieć gdzieś daleko.
Jednak co gdy chcemy sprawdzić trasę lotu? Albo po prostu martwimy się o znajomego, który właśnie siedzi w samolocie? Fly radar daje nam możliwość śledzenia wybranego samolotu od samego startu aż po lądowanie! Właśnie przy pomocy aplikacji takich możemy namierzyć samolot w którym jest nasz znajomy lub członek rodziny. Wszystkie dane na radarze są na żywo, nie musimy się już martwić o naszych najbliższych i odebrać ich punktualnie z lotniska!

Czym jest Fly radar?

Przy pomocy fly radar możliwe jest wszystko! No dobra, prawie wszystko. Po pierwsze można śledzić samoloty pasażerskie na całym świecie i to całkowicie za darmo i bez żadnych konsekwencji. Na przykład jeśli chcesz zobaczyć gdzie znajduje się twój przyjaciel lub przyjaciółka, która leci właśnie samolotem, wystarcz numer lotu. Przy pomocy fly radar wiesz zawsze, gdzie znajdują się twoi znajomi i najważniejsze czy są bezpieczni.
Radar zbiera sygnały, dane i informacje, które wysyłają wieże lotnicze i same samoloty cywilnych linii lotniczych. Te dane zostają skupione w programach i skryptach, i umieszczone na mapie. Informacje fly radar są ogólnodostępne, ale mogą być odczytane przez specjalistyczny sprzęt. W taki sposób możesz z łatwością śledzić wybrane loty przez internet z wybranego miejsca na ziemi.flyradar

Fly radar oferuje ci także bardzo dużo różnych informacji. Po kliknięciu na wybrany lot otrzymamy godzinę i miejsce startu i lądowania, cały i pokonany dystans, numer lotu oraz typ samolotu ze zdjęciem. Na mapie pokaże się także trasa od lotniska, na którym wystartował samolot, do którego będzie lądował. Zawsze gdy obserwujesz lot możesz także dowiedzieć się o przypuszczalnym czasie lądowania, aby wykluczyć opóźnienia jeśli chcesz odebrać kogoś z lotniska.

Ruch lotniczy nad Europą na Fly radar

 

Jak działa śledzenie samolotów przez internet?

Prawie wszystkie samoloty posiadają Sensory typu ADS-B. które pozwalają umieścić je na mapie ruchu lotniczego. Owe sensory przesyłają jedynie sygnały samolotów cywilnych. Ze względu na bezpieczeństwo w aplikacji fly radar nie zobaczymy lotów militarnych. Sygnały samolotów cywilnych są publiczne i dostępne dla każdego. Każdy kto posiada specjalistyczny sprzęt do odbierania tych sygnałów, może ściągnąć wszelkie informacje o samolotach i umieścić je na swojej mapie fly radar. Na wyżej  wklejonej mapie Flightradar24 widać jak to działa w praktyce. Przez takie narzędzia możliwe jest w  dzisiejszych czasach obserwowanie i śledzenie lotów przez internet na całym świecie. Nie potrzebujesz do tego żadnego specjalistycznego sprzętu, możesz to spokojnie robić przy pomocy twojego komputera, laptopa, tableta czy smartfona i to do tego za darmo!

Komu przdaje się fly radar?

Fly radar sprawdza sie dla wielu osób korzystających z internetu. Zaczynając od tych którzy mają znajomych lub rodzine, którzy podróżują samolotami. Po pierwsze mogą oni zobaczyć gdzie znajduje się samolot ich najbliższych, jaka trasę już przelecieli i ile jeszcze im zostało. Nie muszą się więc martwić czy są oni cali i zdrowi. A po drugie mogą sprawdzić przybliżony czas lądowania, aby odebrać ich punktualnie z lotniska. Nie trzeba już bezsensownie czekać na lotnisku gdy samolot się spóźni. Narzedzie fly radar jest praktyczne i latwe w obsludze.

flyradarTakże firmy i biznesmeni używają fly radar. Sprawdzają tak loty swoje i swoich pracowników, by zaplanować dokładną godzinę spotkania lub poinformować o ewentualnym spóźnieniu. W dzisiejszych czasach punktualność to podstawa udanego spotkania biznesowego.
Wiele osób używa fly radar hobbystycznie. Po prostu sprawia im przyjemność siedzenie przed laptopem czy smartfonem i oglądanie ruchu lotniczego nad naszym krajem lub europom. A ty nie zastanawiałeś się nigdy gdzie i dokąd zmierza przelatujący ci nad głową samolot? Możesz sprawdzić to na fly radar!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...