Flightradar24

Źródlo danych i mapy: radarbox24.com

 

Czym jest radar lotów ?

Flightradar24 to proste narzędzie do śledzenia samolotów. Nie ważne gdzie jesteś bez specjalnych urządzeń. Wszystko czego potrzebujesz to twój laptop lub smartfon! Pokazuje on większość lotów, szczególnie cywilnych, na mapie. Jednym kliknięciem lub wpisaniem numeru lotu możesz zdobyć trasę lotu i wszelkie informacje o samolocie. Flightradar24 wykorzystuje dane z transponderów i nadajników zainstalowanych w samolotach, które wysyłają dane. Te dane zostają przetwarzane i umieszczane na mapie na stronie Flightradar24. Wszystkie sygnały są publiczne, więc mogą być odbierane przez każdego, także nie ponosisz żadnych konsekwencji używając radaru samolotów!

Śledzenie lotów przez internet przy pomocy Flightradar24!

Samoloty to jedne z najważniejszych środków komunikacji. Bez nich nie moglibyśmy przemierzać tak wielkich odległości w tak krótkim czasie. Coraz niższe ceny i coraz lepsze połączenia samolotowe przyciągają coraz więcej klientów. Nawet loty międzymiastowe w kraju stają się coraz bardziej modne. Flightradar24 rejestruje coraz więcej lotów. Loty samolotowe kojarzą nam się najczęściej z przemierzaniem wielkich odległości aby zwiedzić inną część globu. Nie tylko ciepłe kraje, Ameryka czy kraje Azjatyckie są tego częścią, także flightradar24loty na krótkie dystanse są coraz bardziej opłacalne. Nie chodzi tu tylko o cenę lotu, ale i o czas na przebycie danego dystansu.
Lot z Polski do Niemiec trwa maksymalnie 2 godziny, samochodem pokonamy mniej więcej 150 kilometrów. Możesz to sprawdzić w aplikacji Flightradar24. Prosto i praktycznie możesz wybrać przykładowy lot, obliczyć czas oraz koszta i wybrać najkorzystniejszą opcję. To narzędzie pomoże także twoim bliskim odebrać cię punktualnie z lotniska. Samoloty bardzo często się spóźniają. Radar lotów pokazuje dokładny czas lądowania! Tym sposobem możesz oszczędzić swoim bliskim straty czasu na lotnisku.

Dla kogo jest Flightradar24?

Flightradar24 jest bardzo pożyteczną aplikacja, z której korzysta bardzo wiele osób. Często używana jest ona przez ludzi, którzy pragną śledzić konkretny samolot. Wpisując numer lotu, możemy zobaczyć na mapie lot w którym lecą nasi bliscy. Nie musimy się więc o nich martwić, ponieważ wszystkie dane przesyłane przez radar lotów są na żywo. Po lewej stronie widzimy dokładny czas lądowania, więc możemy punktualnie odebrać ich z lotniska. Możemy nawet śledzić samolot, którym już niedługo będziemy lecieć na wakacje. Nawet biznesmeni śledzą loty, w celu ustalenia dokładnego czasu spotkania oraz wyeliminowania wszelkich spóźnień ich pracowników. Jednakże większość ludzi ma po prostu frajdę obserwując loty na mapie lub sprawdzając jakie samoloty właśnie nad nimi przelatują. Flightradar24 daje nam niesamowite możliwości!

Jak używać Flightradar24 ?

Flightradar24 to prosta aplikacja do śledzenie samolotów na mapie ruchu lotniczego. Samoloty na mapie widnieją w kolorze zółtym i są aktualizowane co parę sekund, tak że można zauważyć, że się ruszają. Po kliknięciu na dowolny lot z lewej strony ukazuje nam się menu z informacjami o samolocie a na mapie pokaże nam się trasa lotu oraz wysokość na której jest maszyna. W menu zobaczymy miedzy innymi takie informacje jak miejsce oraz czasu startu oraz lądowania, linię lotniczą, model samolotu, odległość całkowitą jak i od startu oraz celu, prędkość oraz wysokość maszyny nad poziomem morza. Przy samolocie zobaczymy nawet numer lotu który możemy bez problemu wyszukać gdy zgubimy samolot na mapie lub gdy otrzymamy numer lotu od znajomego, który będzie nim leciał.

Dobrą opcją namierzania i zarazem śledzenia lotów jest namierzanie samolotów bezpośrednio na lotniskach. W tym celu należy bardzo blisko przybliżyć mapę lotów aby skupisko samolotów na lotnisku nieco się rozproszyło. Możemy nawet zobaczyć samoloty na pasach startowych, które lądują lub startują. Do największych lotnisk należą lotniska w Londynie, Nowym Yorku oraz w Tokio.

Flightradar24 nie tylko pokazuje samoloty, ale także pojazdy na lotniskach oraz helikoptery. Mapę przeważają samoloty, lecz gdy przybliży się odpowiednie miejsca w odpowiednim czasie można zobaczyć także inne ikonki. Do helikopterów oraz pojazdów także podane są informacje, jednak nie tak pełne jak w przypadku samolotów.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (137 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...